O nás

 

Jsme malou chovatelskou stanicí zabývající se chovem jezevčíků malých rázů.

Naše láska k tomuto plemeni začala někdy v roce 1999.
Pracovala jsem v jedné nejmenované firmě kam občas přicházela se svou paničkou stará madam jezevčíková, která mě nejprve vůbec nezaujala.
Když jsme se s rodinou rozhodovali jakého psa si pořídit, stala se taková věc.
Seděla jsem v práci za počítačem a  fenka (už stará babička) za mnou přišla a sedla si tak, abych na ní hezky viděla. V jednu chvíli jsem se na tohle stvoření zadívala a něčím mě zaujala... (byl to pohled který vidím do dneška) a koukali jsme si dlouze do očí...Byl to opravdu velmi pronikavý pohled... a najednou to bylo jasné... budeme mít jezevčíka!!!! Protože velmi věřím na znamení bylo rozhodnuto!
Náš první jezevčík byla krásná holčička jménem Berry. Je to už dlouhá doba a my jsme neřešili zda psa s průkazem původu nebo ne, chtěli jsme prostě kamaráda, mazlíčka a tak jsme ji pořídili (dnes už vím, že byla od překupníka, měla na zahradě kotec kde byli jen samá štěňata různých plemen, tenkrát ještě nebylo tolik množíren kde psi živoří a žijí v otřesných podmínkách). Beruška s námi strávila krásných víc jak 15 let. Více se dočtete v sekci  vzpomínáme.
Druhá fenka se jmenovala Sára, (nespadala do chs..ale byla právoplatnou fenkou ve smečce) o jejím životě se dočtete také v rubrice vpomínáme neboť tento svět opustila dnes tj.18.12.20016.
Tyhle dvě, vyrůstali spolu a když bylo Berrynce  okolo devátého roku (to už jsme věděli že jezevčík je naše "láska") pořídili jsme si, naší první fenku s průkazem původu a tak začala naše práce s jezevčíkem a jeho chovem :-) 
V současné době vlastníme 8 jezevčíků, první feka (zakladatelka našeho chovu) Afra Naše poupátko alias Arčí,(červená se slabou příměsí černé) její dvě dcerky z prvního vrhu Asteria (čistě červená) a Anelly (červená s příměsí) a jejího potomka Elzu červená až mahagonová. Tahle smečka už moc potřebovala chlapa, jmenuje se  Orin ( Helevorn Hyarmentir Of Elven Star) a nese barvu červená s příměsí černé, tento pes je nositelem černého a možná i hnědého genu. A jako další členku rodiny jsme si pořídili čokoládovou slečnu (hnědá s pálením) Chaimé Charmayne of Elven Star. Náš chov se rozrostl ještě o jednu fenku z vrhu H po naší Arčínce a Orinkovi - Hermíne a jako posilu máme fenečku ze zahraničního krytí z vrhu P po Asterce a Vinnovi - Princess Perla Alfa Samuel.