Informace pro nového majitele

Vždy dohlížíme na porod fenky, která rodí ve své porodnici na kterou si zvyká již čtrnáct dnů před porodem.
Hned po porodu zapínáme elektrickou dečku, aby štěňátka neprochladla.
Denně je bereme do rukou, vážíme je, kontrolujeme zda jsou v pořádku. Jsou odchované v domácím prostředí v chalupě kde všichni bydlíme. Štěňátka mají svou ohrádku kde jsou v bezpečí a mohou v pohodě růst a dovádět.
Asi tak po třech nedělích je seznamujeme se zbývající smečkou a necháváme ohrádku již otevřenou. Štěňata si prakticky hned od narození zvykají na spoustu zvuků z naší domácnosti a v pozdějším věku mají přístup také na naši zahradu, kde mají možnost nových vjemů a pachů. V období šesti až osmi týdnů života je velmi důležitá socializace kde pejsek poznává nové lidi, děti, psi. Bereme je také do města a tím pádem je učíme i jízdu v autě.
Štěňata jsou po 14 dnech života  odčervení, celkem 4x. V době odběru jsou minimálně jedenkrát očkovaná, mají čip, tetování do obou oušek, očkovací průkaz nebo Euro pas, pokud již máme, průkaz původu. Nový majitel ho dostane s kupní smlouvou.Štěňátka od nás odchází v osmém týdnu života.
Pejsek v době odběru již nosí obojek na který je zvyklý, také dostane granule, konzervu plnou masa, hračku, kousek látky který pomůže překlenout dobu zvykání si v novém prostředí na novou rodinu. Štěně od nás nedostane žádný množitel ani člověk který nemá žádný vztah k tomuto plemeni, dokonce ani člověk který by chtěl štěně dát do boudy na dvorek či zahradu, dbáme na to, aby při převzetí štěněte byl přítomen nový majitel který se může také přijet podívat na svého nového kamaráda prakticky hned po měsíci života. S novým majitelem zůstáváme v kontaktu, zajímá nás jak štěně prospívá a rádi poradíme se vším co budeme vědět. Chovatelský servis je samozřejmostí.
 
 
 
   Čím krmíme naše štěňata